Ukraina: Bisedimet me Rusinë do të rinisin nesër

Negociatat në mes të Moskës dhe Kievit pritet të rinisin të martën, ka thënë këshilltari i Presidencës ukrainase, Mikhailo Podolyak, transmeton REL.

Ai i ka bërë këto komente pas takimit të katërt që është zhvilluar të hënën, 14 mars, me qëllim të dhënies fund të pushtimit rus në Ukrainë.

Të gjitha rundet e negociatave kanë përfunduar pa marrëveshje.

“Është marrë vendim për një pauzë në negociata deri nesër”, ka thënë Podolyak në Twitter, pasi të dyja palët patën rritur shpresat gjatë fundjavës për arritje të një marrëveshjeje.

 • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e pestë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e gjashtë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e shtatë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e tetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e nëntë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e dhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e njëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e dymbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e trembëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e katërmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e pesëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e gjashtëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e shtatëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e tetëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button