Dita 17: Ushtria ruse i afohet Kievit

Ofensiva ruse është duke iu afruar qytetit të Kievit pasi qyteti port i Mariupolit mbetet i ‘shkatërruar plotësisht’ dhe është në një situatë kritike. Ka luftime intensive vetëm në veriperëndim të Kievit pasi trupat ruse janë afruar 15 milje nga qendra e qytetit, me banorët e Kievit që përpiqen të ngadalësojnë ofensivën duke përdorur thasë me rërë dhe bllokada, informon AlJazeera, njofton Portalb.mk.
Zyrtarët ukrainas akuzojnë Rusinë për pengimin e qëllimshëm të civilëve që të dalin jashtë dhe ndalimin e hyrjes së autokolonave humanitare.

22:36 – Takimet Ukrainë-Rusi vazhdojnë përmes video-lidhjes

22:32 – Zelensky: 1,300 ushtarë ukrainas janë vrarë

22:16 – Kuleba: Do të negociojmë, por nuk do të dorëzohemi

17:32 – RMV, Shoqata e ukrainasve në vend hapi dy pika në Shkup për ndihmë humanitare për Ukrainën

16:45 – Abramovich pezullohet nga pozita e udhëheqësit të klubit Chelsea

16:04 – Ukraina hap korridore humanitare në mbi 10 rajone për evakuimin e civilëve

14:10 – Zelenski: Armata ruse po ballafaqohet me humbjet më të mëdha në dekadat e fundit (VIDEO)

13:17 – Pas sirenave për sulm ajror në Ukrainë, granatohen Kiev, Çernigov dhe Dnjepar

12:25 – Armët e mashtrimit të Kremlinit: 7 gjëra që duhet të dini për RT-në dhe Sputnik-un

11:34 – Ukraina: Rusia bombardon një xhami që​ strehonte 80 persona

11:30 – Ofensiva ruse i afrohet Kievit, qyteti port i Mariupolit i ‘shkatërruar plotësisht’ është në situatë kritike

 • Dita e parë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e dytë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e tretë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e katër e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e pestë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e gjashtë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e shtatë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e tetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e nëntë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e dhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e njëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e dymbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e trembëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e katërmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e pesëmbëdhjetë e konfliktit, lexo KËTU
 • Dita e 16 e konfliktit, lexo KËTU

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button