Sot do të fillojë java e XXI-të e në Ligën e Parë, derbi i javës zhvillohet në Tetovë

Me ndeshjen ndërmjet Makedonija Gj.P. dhe Bregallnicës, do të fillojë java e XXI-të në Ligën e Parë të Futbollit, ku në krye të tabelës gjendet ekipi KF Shkupi, transmeton Portalb.mk.

Në kohë të njëjtë sikurse ndeshja e sotme, prej 14:00 do të fillojnë edhe ndeshjet tjera të kësaj jave që do të zhvillohen nesër:

Shkupi – Tikvesh

Shkëndija – Akademija Pandev

Pelister – Renova

Borec – Struga Trim&Lum

Skopje – Rabotniçki

Pas 20 ndeshjeve të zhvilluara, vendin e parë e ka KF Shkupi me 48 pikë, e ndjekur nga Shkëndija me 40 pikë, Akademija Pandev 38, ndërsa Renova ka 30 pikë në vendin e pestë dhe Struga Trim&Lum me 27 pikë në vendin e shtatë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button