Site icon PORTALB

VIDEO Bayern dhe Barca kalojnë në gjysmëfinale

Kalojnë Bayern dhe Barca

Barcelona ka arritur në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për të dytin vit rresht, por më vështirë seç ishte paramenduar.

Barça ka luajtur 1:1 në Camp Nou kundër PSG, mirëpo barazimi prej 2:2 në Paris i ka mundësua skuadrës së Tito Villanovës kalimin tutje.

Të parët në eperësi kanë kaluar mysafirët me Pastoren, i cili në minutën e 50 pranon një top nga Ibrahimoviq dhe me lehtësi mposht Valdesin.

10 minuta më pas, Villanova inkuadron në lojë Lionel Messin, i cili ndryshon komplet lojën e vendasve. Kjo u shpagua në minutën e 71, kur Pedro arriti të barazoj rezultatin në 1:1, që njëherit i siguroi gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në Torino, Bayern Munich ka arritur të fitoj 2:0 dhe me rezultatin e përgjithshëm 4:0 është kualifikuar në gjysmëfinale.

Golin e parë shënoi sulmuesi kroat, Mario Manxhukiq në minutën e 64-të, kurse rezultatin përfundimtar e vendosi Pizzaro nw minutën e fundit të ndeshjes.

Shorti për çiftet gjysmëfinale do të hidhet të premten në Nyon të Zvicrës.

Në gjysmëfinale janë kualifikuar: Barcelona, Bayern Munich, Real Madrid dhe Borussia Dortmund.