Nesër do të fillojë java XVI-të në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Me ndeshjen ndërmjet Rabotniçkit dhe Renovës nga ora 13:00 do të fillojë Java XVI-të në Ligën e Parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut, transmeton Portalb.mk.

Renova gjendet në pozitën e katërt me 25 pikë, aq sa ka edhe Bregallnica, ndërkohë Rabotniçki gjendet në pozitën e tetë me 18 pikë.

Në të njëjtin orar, të dielën do të zhvillohen pesë ndeshjet tjera:

Struga Trim&Lum – Tikvesh

Shkëndija – Pelister

Skopje – Shkupi

Akademija Pandev – Bregallnica

Borec – Makedonija Gj.P.

Pas 15 ndeshjeve, Shkupi gjendet në pozitën e parë me 35 pikë, Akademija Pandev në pozitën e dytë me 31 pikë, Shkëndija e treta me 27 pikë, ndërsa Struga Trim&Lum e gjashta me 22 pikë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button