Kryqi i Kuq ofron ndihmë financiare për familjet e viktimave në Tetovë

Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut u shpreh ngushëllimet familjeve të viktimave dhe të plagosur në zjarrin tragjik në qendrën Kovid në Tetovë që ndodhi mbrëmjen e 8 shtatorit 2021, transmeton Portalb.mk.

“Në këto momente të vështira të humbjes së të dashurve, në shenjë solidariteti dhe gjesti human, Kryqi i Kuq i Republikës së Maqedonisë së Veriut do të sigurojë ndihmë financiare të njëhershme në vlerë prej 30.000 denarëve për familje”, njoftuan nga Kryqi i Kuq.

Përndryshe spitali modular për pacientët me Kovid-19 në Tetovë u kaplua nga zjarri mbrëmë në orën 21.02 minuta. Në orën 10 të mëngjesit Qeveria e Maqedonisë njoftoi se do të mbajë seancë urgjente për këtë tragjedi. Në këtë fatkeqësi është raportuar për 14 viktima deri më tani, ndërkohë vazhdon evakuimi i personave.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button