RMV, protestë për lirimin e të dënuarve për ngjarjet e 27 prillit

Brohoritje për “Dorëheqje” dhe “Asnjlherë veriore, vetëm Maqedoni” janë theksuar para Qeverisë nga protesta e organizuar nën slloganin “Liri për mbrojtësit e Kushtetutës”. Protestuesit mbajnë trasparenta për lirim të Jane Ëentos, Goran Angellov-Qoseto dhe të dënuarit e tjerë për të enjten e përgjakur më 27 prill të vitit 2017, shkruan 360 Grade, njoftojn Portalb.

Nga Qeveria, protestuar kanë kaluar nga Ministria e Drejtësisë dhe është duke protestuar edhe para Kuvendit.

Midis të pranishmëve është edhe lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, i shoqëruar nga deputetë dhe funksionarë partiak, në shenjë mbështetje të demonstruesve.

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button