RMV, 11 persona me KOVID-19 humbën jetën, 33 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.777 teste dhe janë regjistruar 33 raste të reja të KOVID-19, 92 pacientë janë shëruar, ndërkaq 11 persona kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 155.246, numri i pacientëve të rikuperuar është 147.473, numri i vdekjeve është 5.398 dhe numri i rasteve aktive është 2.375, njofton Portalb.mk.

“Gjithsej janë raportuar 11 persona të vdekur: 5 persona nga Shkupi (64v, 77v, 77v,77v,92v), nga një person nga Vinica (79), Kumanova (80), Negotina (74), Strumica (69) dhe Tetova (76)”, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Të infektuarit në 24 orët e fundit:

 • Shkup – 13,
 • Kumanovë – 4,
 • Tetovë – 3,
 • Ohër – 3,
 • Kërçovë – 3,
 • Prilep – 2,
 • Radovish – 2,
 • Manastir – 1,
 • Shtip – 1,
 • Dibër – 1.

Të shëruarit në 24 orët e fundit:

 • Ohër – 41,
 • Shkup – 15,
 • Strugë – 13,
 • Kumanovë – 6,
 • Manastir – 5,
 • Gostivar – 3,
 • Koçan – 2,
 • Tetovë – 1,
 • Kërçovë – 1,
 • Negotinë – 1,
 • Sveti Nikole – 1,
 • Radovish – 1,
 • Vinicë – 1,
 • Kratovë – 1.

Numri i përgjithshëm i të infektuarve:

 • Shkup 68493, aktiv 971
 • Kumanovë 8823, aktiv 228
 • Prilep 8300, aktiv 97
 • Tetovë 7212, aktiv 99
 • Manastir 6291, aktiv 165
 • Veles 5468, aktiv 61
 • Gostivar 5171, aktiv 42
 • Kavadar 5151, aktiv 27
 • Ohër 5000, aktiv 145
 • Shtip 4959, aktiv 40
 • Strumicë 4109, aktiv 54
 • Strugë 2980, aktiv 51
 • Koçan 2787, aktiv 34
 • Kërçovë 2562, aktiv 73
 • Gjevgjeli 2191, aktiv 25
 • Negotinë 2183, aktiv 17
 • Sveti Nikole 1522, aktiv 29
 • Resnjë 1234, aktiv 31
 • Kriva Pallankë 1219, aktiv 6
 • Radovish 1158, aktiv 48
 • Berovë 1029, aktiv 3
 • Dellçevë 971, aktiv 23
 • Dibër 940, aktiv 1
 • Vinicë 881, aktiv 34
 • Probishtip 789, aktiv 5
 • Vallandovë 666, aktiv 3
 • Bogdanc 494, aktiv 3
 • Krushevë 489, aktiv 16
 • Demir Hisar 397, aktiv 16
 • Demir Kapi 396, aktiv 0
 • Kratovë 373, aktiv 13
 • Makedonski Brod 359, aktiv 3
 • Pehçevë 268, aktiv 1
 • Makedonska Kamenicë 249, aktiv 11
 • Dojran 132, aktiv 0
Për informata më të detajuara për situatën me virusin korona, klikoni në këtë link: http://gdi.mk/corona/

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button