Në Maqedoninë e Veriut është gjetur një veturë e vjedhur në Kosovë

Ministria e punëve të brendshme (MPB) në Maqedoninë e Veriut raportoi se është gjetur një vetur e vjedhur e markës Opel, transmeton Portalb.mk.

MPB-ja njoftoi se “Open Insignia” e vjedhur është pronë e firmës rent a car nga Prishtina.

“Gjatë bastisjes në fshatin Koliçan i epërm, vetura është gjetur dhe do t’i kthehet pronarit”, sqarojnë nga policia.

Policia sqaroi se njoftimi për këtë vjedhje ka ardhur më 30 tetor të këtij viti nga Interpoli.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button