Ora News: Meta largohet nga Presidenca më 26 prill

Ora News raportoi ka mësuar nga burime jozyrtare, se ne datë 26 prill Ilir Meta do lere Presidencen.

Këto burime bëjnë të ditur se Meta do të lërë presidencën se do të marrë postin e kryeministrit dhe ministrit të brendshëm, ose të zv kryeministrit dhe ministrit te brendshëm njëherazi.

Ndërkohë, postin e presidentit flitet që mund ta marrë Rexhep Meidani ose Sali Berisha, të dy persona që më parë e kanë mbajtur këtë post.

Gjithashtu, burimet per Ora News sqarojnë Meta nuk do te mbajë asnjë vend partie.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button