Moti sot me vranësira, të hënën dhe të martën temperatura deri 14 gradë

Gjatë  ditës pritet të  mbaj mot me vranësira, me reshje shiu, ndërsa nëpër male edhe borë.
Temperatura minimale do të lëviz prej 0 deri 7 gradë  Celsius, ndërsa maksimalja e ditë s do të  arrij deri më  11 gradë .

Në  Shkup e rrethinë  mot i ngjashëm me temperaturë  deri më 9 gradë.

Të hënën në  orët e para të  mëngjesit do të  ketë  mjegull. Temperaturat do të  sillen prej minus 4 deri 3 gradë , ndërsa maksimalja e ditë s do të  arrit deri më 12 gradë .

Të  martën na pret mot me diell dhe më i ngrohtë  me temperaturë maksimale deri më  14 gradë./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button