Moti sot me vranësira, ditën më ngrohtë

Sot në Maqedoni, në orët e mëngjesit do ketë paraqitje të mjegullës, ndërsa gjatë ditës do të jetë me vranësira lokale ku do të ketë periudha me diell dhe më ngrohtë. 

Do fryjë erë e lehtë e veriut dhe veri-perëndimit. Temperaturat e mëngjesit do të jenë prej -7 deri 0 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale ditore do të jenë prej 4 deri 12 gradë celsius.

Në Shkup temperaturat e mëngjesit do jenë deri -3 gradë celsius ndërsa gjatë ditës temperatura maksimale do arrijë deri 8 gradë celsius./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button