Sinan Vllasaliu vjen me dy hite të mëdha (Video)

Legjenda e muzikës popullore shqiptare Sinan Vllasaliu, në prag të festive të fund vitit, për gjithë adhuruesit e muzikës ka sjell dy këngë të shkëlqyeshme.

‘Një marrëveshje’ është njëra nga këngët të cilën e ka shkruar Avni Qahili dhe me muzikë të Robert Bilbilov, ndërsa tjetra është një duet me Gilin që mban titullin ‘U plakëm’.

Kënga trajton një temë dashurie që përmban një tekst lirik, ku teksti është shkruar nga Ilir Berani.

Gili dhe Sinani deri tani kanë pasur një duet të përbashkët dhe shumë të suksesshëm ‘Prap se prap’./Portalb

Lajme të ngjashme

Back to top button