Guardiola: Ëndërroja të luaja me klubin e madh italian

Shorti i Champions Laeague për fazën e 1/16 vendosi përballë Manchester City-in me Real Madridin. 

Në një intervistë për mediat angleze trajneri i klubit anglez, Pep Guardiola ka folur mbi këtë takim tejet të rëndësishëm duke u ndalur edhe tek homologu i tij Zinedine Zidane, transmeton OraNews.

“Kam ëndërruar të luaja me Zidanin. Kam dashur të luaja për Juventusin me të. Kam përshtypje se ai është person i jashtëzakonshëm, për mënyrën sesi e përballon presionin. E adhuroj atë dhe është shumë mirë që kemi njerëz të tillë. Do të jetë kënaqësi ta takoj sërish”, shtoi Pep.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button