Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe m e vranësira të vogla. Do të fryjë erë në drejtim veriperëndimor.

Temperatura do të jetë në interval prej gjashtë deri 12 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla ku temperatura maksimale do të arrijë deri shtatë gradë celsius.

Ndërsa nga dita e martë pritet të ketë reshje të shiut që në vendet malore do të jenë reshje të borës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button