“Hyri Dita e Flamurit Kuq e Zi në errësirën që na rrethon”, Rama për 28 Nëntor

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka uruar shqiptarët me rastin e Ditës së Flamurit, ndonëse kësaj radhe kjo ditë feste nuk është si vitet e kaluara.

Kryeministri Rama e bëri urimin e tij me anë të një postimi në faqen e tij në facebook ku shkruan se errësira na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit.

“Hyri Dita e Flamurit Kuqezi në errësirën që na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit. Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët kudoqofshin pa asnjë dallim”, shkruan Rama në Facebook.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button