Mesfushori i Juventusit nën shenjestrën e dy ‘big’-ëve evropian

Paraqitjet e mira të Bentacur me fanellën e Juventusit kanë tërhequr interesimin e Barcelonës dhe Manchester City.

Madje interesimi i kampioneve të Anglisë ka qenë më konkret duke bërë një ofertë për uruguaianin në merkaton e verës. Oferta është refuzuar nga Juventus e cila shikon tek 22-vjeçarin  një element mjaft të vlefshëm si për të tashmen por edhe të ardhmen, transmeton Top Channel.

Bentacur ka një kontratë që e lidh me ‘zonjën e vjetër’ deri në verën e vitit 2024, por nuk përjashtohet mundësia që lojtari të kërkojë të largohet pasi është aktivizuar shumë pak nga trajneri Maurizio Sarri.

Interesimi i të dyja klubeve është mjaft konkret sa që thuhet që të dyja ekipet kanë gati një ofertë për të siguruar shërbimet e mesfushorit verën e ardhshme.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button