Ja ku do fluturojë “Naimi”, pas “Lasgushit” e “Migjenit”

Pas “Lasgushit” e “Migjenit”, radhën e ka “Naimi” të fluturojë, transmeton TopChannel.

Lajmin e dha ministrja Belinda Balluku në një deklaratë nga Rinasi, nga ku u nis “Migjeni”.

Balluku tha se pritet që “Naimi” të jetë gati për fluturim brenda Dhjetorit dhe do të udhëtojë në Athinë Londër, etj.

Drejtori teknik i Air Albania tha se ky është një moment historik për Shqipërinë.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button