Anglia publikoi listën kundër Kosovës

Kombëtarja e Anglisë në krye me Gareth Southgate ka publikuar listën e lojtarëve për dy ndeshjet e radhës që do t’i zhvilloj ndaj Bullgarisë dhe Kosovës.

Ndeshja me Dardanët do të zhvillohet më 10 shtator, e cila do të jetë e vlefshme për fazën kualifikuese të Kampionatit Evropian në futboll “Euro 2020”.

Lista do të ketë këtë përbërje:

Portierë:

Tom Heaton, Jordan Pickford, Nick Pope.

Mbrojtës: Trent Alexander-Arnold. Ben Chilwell, Joe Gomez, Michael Keane, Harry Maguire, Tyrone Mings, Danny Rose, Kieran Trippier, Aaron Wan-Bissaka.

Mesfushorë: Ross Barkley, Jordan Henderson, James Maddison, Mason Mount, Alex Oxlade-Chamberlain, Declan Rice, Harry Winks.

Sulmues: Harry Kane, Jesse Lingard, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Raheem Sterling, Callum Wilson.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button