Moti sot në Maqedoni

Moti sot do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira. Nga pjesa perëndimore e vendit do të fryj një erë e lehtë.

Temperatura minimale e ditës do të jetë- 12 gradë celsius, ndërsa temperatura maksimale do të arrij deri në 8 gradë celsius.

Te premten dhe gjatë fundjavës priten reshje lokale të shiut dhe borës.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button