Është shpallur fletë-arrest për Gruevskin, MPB ka filluar ta kërkojë

Pas njoftimit të Gjykatës Penale se nuk mundet ta gjejë të dënuarin Nikolla Gruevski që t’ia japë vendimin për mbajtjen e burgut prej 2 vjetëve, sot pasdite e njëjta ka shpallur fletë-arrest, njofton Portalb.mk.

“Ju njoftojmë se Gjykata Themelore Shkupi 1 ka dhënë urdhër për arrestimin e personit për të cilin pyetni dhe më 16:30 e ka dorëzuar në SPB Shkup dhe e kërkon shpallje të fletëarrestit. Ministria e Punëve të Brendshme menjëherë pasi që i është dorëzuar, vepron për të njëjtën”, kumton MPB pas një sërë pyetjes në lidhje me Gruevskin, i  cili nuk është paraqitur në Burgun e Shutkës.

LEXO: Gruevski, “i pakapshëm” për të pranuar vendimin për burg
LEXO: Seanca për “Titanikun” është shtyrë, as nesër Gruevski nuk do ta marrë njoftimin

Në momentin e parë që do ta gjejë MPB, në mënyrë të detyrueshme do ta dërgojë në Burgun e Shutkës.

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski është dënuar me dy vite burg në rastin “Tank” të PSP-së për furnizimin e mercedesin me vlerë prej 580.000 euro.

LEXO: Arifi: Gjykata duhet të sjell urdhër Gruevskin ta dërgojnë në burg me përcjellje policore
LEXO: Najçevska: Çfarë është ky budallallëk, kriminelin e dënuar Gruevski duhet ta lusim të shkojë në burg?
LEXO: Gruevski as e ka pranuar vendimin, as është paraqitur në burgun e Shutkës

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button