Tigrat copëtojnë një djalosh në kopsht zoologjik (+16)

Në kryeqytetin danez Kopenhagen, një burrë është sulmuar nga tigrat, njoftoi policia daneze. Burri është gjetur në mëngjes nga rojet e kopshtit zoologjik, pasi besohet se ka kaluar gardhin dhe ka hyrë në hapësirën e tigrave.

“Momentalisht po i studiojmë të gjitha rrethanat. Nuk dihet nëse burri me apo pa vetëdije ka hyrë aty” – ka thënë komesari policor Henrik Orie.

Bëhet fjalë për mashkull 21 vjeçar. Ai është kafshuar në këmbë, fytyrë dhe qafë./portalb/

 

Lajme të ngjashme

Back to top button