Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell, vranësira mesatare dhe do të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshme.

Pasdite në disa vende do të ketë kushte për reshje të shiut, sidomos në vendet më të larta malore në pjesën perëndimore.

Temperaturat maksimale do të lëvizin prej 25 deri 36 gradë celcius, ndërsa në Shkup do të arrijnë deri 34 gradë celcius.

Gjatë ditëve në vijim pritet stabilizim i motit dhe kohë e qëndrueshme me diell.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button