Kryeministri Zaev bën selfie duke shkuar të nënshkruajë marrëveshjen për emrin me Greqinë

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i buzëqeshur dhe i shoqëuar nga ministrja e mbrojes, Radmilla Shekerinska, shefi i diplomacisë, Nikolla Dimitrov, ministri për euro-integrime, Bujar Osmani si dhe ai i punëve të brendshme, Oliver Spasovski kanë bërë një foto selfie. Ata janë në varkë në Prespë ku do të nënshkruhet marrëveshja për emrin e Maqedonisë, njofton Portalb.mk. … Continue reading Kryeministri Zaev bën selfie duke shkuar të nënshkruajë marrëveshjen për emrin me Greqinë