Princ Leka uron Bajramin, ja me cilën datë përkon sot kjo festë e shenjtë

Princ Leka ka uruar për të gjithë besimtarët myslimanë festën e shenjtë të Kurban Bajramit, njofton Noa.al.

Ai ka uruar për të gjithë shqiptarët që të mbizotërojë ndjenja e dashurisë, zëri i arsyes, paqja, harmonia dhe siguria.

Nëpërmjet postimit në Facebook, Princ Leka njofton se “festa e Kurban Bajramit, perkon me 89 vjetorin e Mbretërisë shqiptare”.

Postimi i plotë i Princ Lekës:

“Të dashur besimtarë myslimane

Ju uroj festën e Kurban Bajramit, e cila është simbol i humanitetit, solidaritetit, pajtimit dhe mirëkuptimit Në këtë ditë të sakrificës, uroj të mbizotërojë ndjenja e dashurisë, zëri i arsyes, paqja, harmonia dhe siguria.

Festa e Kurban Bajramit, perkon me 89 vjetorin e Mbretërisë shqiptare Me ketë rast, uroj të gjithë mbretërorët Shqiptarë gezuar festën

Me shume respekt, Leka II”.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button