Mot i vrenjtur dhe me reshje

Meteorologët për sot në Maqedoni paralajmërojnë mot të ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite do të mbajë mot jostabil me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Do të fryejë erë mesatare jugore. Temperaturat do të lëvizin prej 12 deri në 19 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm me temperatura deri në 17 gradë. /portalb/

Lajme të ngjashme

Back to top button