Conte: Dua të fokusohemi tek vetja

Trajneri i Juventusit, Antonio Conte ka kërkuar nga skuadra e tij që të fokusohen në vetvete pra në Juventus dhe të mos mendojnë për rivalët e tyre, Milanin.

Juventusi arriti të shkurtoj diferencën me Milanin javën e kaluar në vetëm 2 pikë.

“Pavarsisht nga gara për titull ne duhet të fokusohemi në vetvete dhe të fitojmë por vetëm pas një përfomance të mirë, e gjithë skuadra dëshiron që të fitojmë çdo ndeshje të mbetur ” theksoi Conte per Juventus Channel.

Marrë nga: lajmesport

Lajme të ngjashme

Back to top button