Moti sot në Maqedoni

Sot në Maqedoni do të kemi mot me diell dhe shumë të nxehtë. Në disa vende do të kemi vranësira të pakta ndërsa do të fryejë erë e ngrohtë. Pasdite mund të paraqiten të reshura të shiut në rajonet perëndimore të vendit, por afatshkurtëra ndërsa do të jetë dhe nxehtë, pavarësisht shiut.

Temperaturat do të sillen nga  31 deri 38 gradë celsius.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm. Ditë të mbarë!

Ka disa rajone në vend që janë në fazë të verdhë -të kujdesit.

Zona e verdhe

 

 

 

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button