Site icon PORTALB

Shpërthen Shkëndija, fiton Euromilkun

Fitore shumë me vlerë për Shkëndijën

Shkëndijës ka arritur të shënojë fitore me shumë meritë ndaj Euromilkut, duke ju hakmarrë kësaj skuadre për dy humbjet, një në Tetovë e pastaj edhe në Shkup. Kësaj radhe tetovarët e kanë mundur Euromilkun me rezultat 2:0.

Pjesa e parë e ndeshjes ka përfunduar pa gola, ndërsa kuqezinjtë kanë treguar kualitetin në pjesën e dytë, duke shënuar dy herë në portën e vendasve. Fillimisht në minutën e 62-të braziliani Junior realizoi një gol të bukur, ndërsa për fitore të sigurt shënoi Mensur Kurtishi në minutën e 75-të.

Rabotniçki pa shumë telashe e ka mundur Gostivarin në Shkup, duke u mundur me rezultat 3:0.
Ka dëshmuar kualitetet e golashënuesit të spikatur Muzafer Ejupi, i cili shënoi tre gola për skuadrën e tij Turnova për fitore 4:1 ndaj Napredokut. Ejupi ka shënuar në minutën e 14-të  për të zhbllokuar rezultatin, ndërsa në pjesën e dytë ka realizuar edhe dy gola të tjerë, e një nga penaltia.

Rezultatet e javës së 27-të
Euromilku – Shkëndija 0:2, Rabotniçki – Gostivari 3:0, Pelisteri-Metalurgu 1:3, Turnova – Napredoku 4:0.

Renditja: Rabotniçki 50, Metalurgu 47, Turnova 47, Pelisteri 47, Vardari 45 (-1), Shkëndija 39, Renova 36 (-1), Bregallnica 36 (-1), Euromilku 32, Makedonija GJ.P. 23 (-1), Napredoku 14, Gostivari 14 pikë. / Portalb