Site icon PORTALB

Shkupi theu akullin, fitoi si mysafire Lokomotivën

Një goditje me kokë e Kallabës që përfundoi në shtyllë

Me një lojë të mirë dhe strategji të mençur nga trajneri Zekeriaj Ramadani, Shkupi më në fund ka thyer akullin, duke shënuar edhe fitoren e parë të sezonin si mysafire. Ndeshja është luajtur në Karposh, ndërsa kundërshtar i papërshtatshëm është treguar skuadra e lokomotivës që ka udhëhequr me rezultat 1:0, duke shënuar pas pasur asnjë rast më parë për gol.

Ardian Nuhiu ishte autor i golit të parë për Shkupin në minutën e 40-të, kur arriti që të barazojë rezultatin në 1:1, ndërkohë për fitoren e Shkupit u përkujdes sulmuesi Goran Stankovski me golat e shënuar në minutën e 69-të dhe 84-të .

(Momenti kur Goran Stankovski shënoi golin e parë)

Në këtë ndeshje për herë të parë pas lëndimit më të rëndë që nga minuta e parë luajti Minas Osmani, prezenca e të cilit solli një freski në radhët e skuadrës nga Çairi.

Merita të mëdha për lojën e mirë kishin edhe Leonard Kallaba që ishte aktiv si në mbrojtje ashtu edhe në sulm, pastaj Muharrem Bajrami dhe të tjerët. Në këtë ndeshje shkaku i lëndimit që në pjesën e parë u largua Bunjamin Asani, i cili nuk pritet të ketë ndonjë lëndim serioz.

Falë kësaj fitore Shkupi arriti në kuotën e 28 pikëve, duke arritur fitoren e 9-të në kampionat, e dyta në sezonin pranveror. Ndeshjen e radhës Shkupi e luan në stadiumin e Çairit, kundër Miravcit. /Portalb