Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dorëzoi dje në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve, listat me kandidatë për deputetë në të gjitha njësitë zgjedhore.
Njësia zgjedhore nr 1
1 Ermira Mehmeti
2 Rafis Haliti
3 Zulfi Adili
4 Muamet Hoxha
5 Skender Xhemaili
6 Mukades Hajdari
7 Nexhati Jashari
8 Hismet Ramadani
9 Nora Muamedi
10 Nazif Bushi
11 Femi Jonuzi
12 Ilmije Vllasaku
13 Rami Qerimi
14 Felek Kasami
15 Nermine Shaqiri
16 Zeko Abazi
17 Zekirija Zekiri
18 Sejhan Kadriovska
19 Blerim Bexheti
20 Bujar Osmani
Njësia zgjedhore 2
1 Rexhail Ismaili
2 Shkodrane Dardhishta
3 Mirvan Xhemaili
4 Artan Grubi
5 Nexhat Aliji
6 Kaltrina Azizi
7 Halide Palloshi
8 Arbër Ademi
9 Sermine Purini
10 Ekrem Bajrami
11 Besim Limani
12 Hatixhe Topalli
13 Sedat Lumani
14 Nuredin Misini
15 Vlora Imeri Ramadani
16 Lirim Shabani
17 Ali Dalipi
18 Emire Ajeti
19 Valon Saraqini
20 Safet Neziri
Njësia zgjedhore 3
1 Behixhudin Shehabi
2 Aziza Xhini Kicara
3 Ramadan Amzov
4 Sali Buzaki
5 Bexhet Idrizovski
6 Azize Maliqi
7 Fadil Jashari
8 Irfan Tairovski
9 Fatima Jashari
10 Adem Kicara
11 Rasim Muratovski
12 Lutfije Ismaili
13 Arlind Huseini
14 Osman Jusufi
15 Ramije Avziu
16 Osman Ceka
17 Shpresim Halili
18 Fitore Kamberi
19 Bekim Memeti
20 Berat Ismaili
Njësia zgjedhore nr 4
1 Nexhati Jakupi
2 Hylja Roçi
3 Mustafa Topaloski
4 Sezgin Rexhepov
5 Qubra Arslan
6 Orfej Ahmedoski
7 Shukri Iljazi
8 Xhejlan Jonuzova
9 Emra Ibraimo
10 Serdar Arifov
11 Sadet Nuredini Lumanovska
12 Berkaj Aliev
13 Arsllan Ilkaj
14 Nebi Rexhepi
15 Raimonda Ibraimovska
16 Jonuz Aliev
17 Osman Mislimi
18 Katerina Alidovska
19 Atixhe Feratoska
20 Agron Sallmani
Njësia zgjedhore 5
1 Musa Xhaferri
2 Ramiz Merko
3 Vjollca Mehmeti – Nuredini
4 Musa Ibrahimi
5 Lumturije Xhafa
6 Afordita Batalovska
7 Memet Hoxha
8 Valon Qyra
9 Elis Zeqiroska
10 Elsan Nurçeski
11 Muso Mehmedoski
12 Elvira Kica
13 Selim Beqiri
14 Mugni Sherifi
15 Dashurie Ibrahimi – Fetoja
16 Xhemil Qamili
17 Burim Pollozhani
18 Selma Velioska
19 Bledar Ziba
20 Amet Axhiu
Njësia zgjedhore nr. 6
1 Ali Ahmeti
2 Hazbi Lika
3 Shpresa Hadri
4 Talat Xhaferi
5 Xhevat Ademi
6 Selvije Saliu
7 Ejup Rustemi
8 Jamin Sinani
9 Nora Aliti
10 Musadik Rustemi
11 Zulxhevat Abdija
12 Jusra Abduraimi – Azizi
13 Menduh Jegeni
14 Aqif Mediu
15 Mirusha Ahmeti
16 Ahmet Aliti
17 Adnan Jashari
18 Arbana Qormemeti
19 Fatmir Besimi
20 Abdilaqim Ademi
Njësia zgjedhore 7: Ismail Behluli
Njësia zgjedhore 8: Tefik Abdullahi
Njësia zgjedhore: Driton Maliki