Maqedoni, të gjitha datat dhe afatet e marrëveshjes së re Përzhinë 2-shi (Vizualizim)

Katër partitë politike nënshkruese të Marrëveshjes së Përzhinos, VMRO – DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH me ndërmjetësimin e bashkësisë ndërkombëtare dje arritën dje marrëveshje për dalje nga kriza politike, njofton Portalb.

Më poshtë Portalb.mk ua sjell në formë të vizualizuar, të gjitha datat dhe afatet kryesore që partitë politike, nënshkruese të kësaj marrëveshje, janë të obliguara t’i implementojnë.

Marrëveshja e 20 korrikut
Marrëveshja e 20 korrikut

LEXO: Shkup, të gjitha detajet e marrëveshjes së arritur për dalje nga kriza politike

Marrëveshjen në gjuhën angleze mund ta lexoni: KËTU

Reagimet pas arritjes së marrëveshjes:

Han: Hap i rëndësishëm drejt përfundimit të krizës politike në Maqedoni

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button