Digjet një ndërtesë shumëkatëshe në kuartin Maltepe të Stambollit

Sipas njohurive të para nga terreni, shumëkatëshen në vendin Gulsuyu e përfshiu zjarri, ndërsa ekipet zjarrfikëse tashmë janë në terren dhe po luftojnë me stuhitë e zjarrit.

Një ndërtesë shumëkatëshe në kuartin Maltepe të Stambollit është përfshirë nga një zjarr i madh, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas njohurive të para nga terreni, shumëkatëshen në vendin Gulsuyu e përfshiu zjarri, ndërsa ekipet zjarrfikëse tashmë janë në terren dhe po luftojnë stuhitë e zjarrit.

Një numër i madh i njerëzve kanë pësuar nga tymi i dendur, ndërsa deri më tani nuk ka informata nëse ka të lënduar rëndë.

Shkaqet e zjarrit do të zbulohen gjatë hetimit.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button