Stamboll, anulohen qindra fulturime

Përshkak të borës që ra në ditët e fundit në Stamboll janë anuluar qindra fluturime ndërkombëtare, si dhe ato brenda Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Kështu, kompania ajrore Turkish Airlines (THY) ka anuluar 181, Pegasus Airlines 63 dhe Onur Air tre fluturime.

Në ajroportet Ataturk dhe Sabiha Gokçen në Stamboll po punojnë për pastrimin e borës në mënyrë që aeroportet të jenë në gjendje të përballojnë trafikun ajror pa pengesa.

Në aeroportin Ataturk në ditën e parë të vitit 2016 për gjysmë ore nuk ka qarkulluar trafiku ajror.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button