Skënderbeu i thotë lamtumirë Europës me humbje

Skuadra korçare është skuadra e parë shqiptare që historinë e futbollit shqiptar luan në një nivel të tillë.

Skënderbeu edhe pse tregoi performancë mjaft të mirë në duel me moskovitët, megjithatë, skuadra shqiptare nuk ia doli që assesi të gjejë rrugën e golit, edhe pse Skënderbeu kishte dy-tri raste të mira për gol.

Golin e parë për Lokomotivon e shënoi Tarasvo (18’). Në finish të ndeshjes ekipi shqiptar u dorëzua dhe lejoj mysafirët që të shënojë edhe dy gola përmes Niasse (89’) dhe Samedov (90’).

Skënderbeu më këtë disfate i thotë lamtumir Europa Leagues, me vetëm një fitore dhe gjendet e fundit në tabelë në Grupin H, me vetëm tri pikë, kurse, Lokomotivo kalon në rundin tjetër si lideri i tabelës më 1 1 pikë të tubuara.

Lajme të ngjashme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button