Të shtëna në Stamboll, tre të lënduar

Disa të shtëna janë dëgjuar në një stacion të autobusëve në Stamboll, duke lënë të paktën tre të lënduar, raporton agjencia e lajmeve Anadolu, duke cituar burime të sigurisë turke.

Disa aziliantë të paidentifikuar kanë hapur zjarr ndaj njerëzve që gjendeshin në katin e parë të stacionit të autobusëve në Stamboll, transmeton Indeksonline.

Sipas informatave të para, të shtëna janë nxitur nga një mosmarrëveshje midis qitësit dhe menaxhmentit të stacionit, që janë të lokalizuar në katin e parë të objektit.

http://twitter.com/TurkeyReview/status/636893450504241153/photo/1

Lajme të ngjashme

Back to top button