Atletico gjeti zëvendësuesin e Arda Turan

Largimi i Arda Turan nga Atletico Madrid është vetëm çështje ditësh. Por Atletico si duket shpejt e ka gjetur zëvëndësuesin e tij.
Yevhen Konoplyanka do të jetë pasuesi i yllit turk. Superylli ukrainas është parë në Madrid ku nesër pritet të prezentohet si lojtar i ri i Atletico Madridit.

Konoplyanka është lojtar i lirë pasi që nuk e ka vazhduar kontratën me Dnipron. Atletico e ka bindur futbollistin duke refuzuar ofertat e Liverpoolit, Tottenhamit, Romës dhe Sevillës.

Lajme të ngjashme

Back to top button