Sulmohet edhe biznesi tjetër slloven në Prishtinë, banka NLB (Video)

Arrestimi i Ramush Haradinajt, nga autoritetet sllovene, ka nxitur reagime të shumta në Prishtinë.

Pas deklaratave politike, dhe Rezolutës së Kuvendit, kanë rrjedhur edhe sulmet ndaj bizneseve sllovene në kryeqytetin kosovar, raporton lajmi.net.

Grupi i tifozëve Plisat, pas sulmit të operatorit të telefonisë mobile “Ipko”, kanë sulmuar edhe bankën NLB. Të dyja këto biznese sllovene në Kosovë.

Lajme të ngjashme

Back to top button