Jasin Rexhallari eliminohet ne çerekfinale

Mundësi shqiptarë Jasin Rexhallari ka pësuar humbje në luftën e dytë e vlefshme për të arritur në gjysmëfinale të Lojërave të para Evropiane në Baku.

Rexhallari, pasi fitoi luftën e parë ndaj polakut Bienkowski, në të dytën, ndaj kundërshtarit bullgar Velikov, nuk pati pothuajse asnjë gabim, por në fund humbi me rezultat minimal 3-1.

Pas kësaj lufte, Jasini ka edhe një shpresë që mundë ta dërgojë atë në luftë për të fituar ndonjë medalje, por kjo do të ndodhë vetëm nëse bullgari Velikov plasohet ne finale, e që do ti kishte mundësuar mundësit tonë të vazhdoj garat me “repasazh” dhe të arrij deri te medalja. / Portalb /

Lajme të ngjashme

Back to top button