Paradite diell, pasdite shi

­ Moti në Maqedoni, paradite do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare, ndërsa pasdite do të ketë dukuri lokale të reshjeve të shkurtëra të shiut të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej nëntë deri 16 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri 32 gradë. Në Shkup do të mbajë mot me diell dhe me vranësira mesatare dhe me erë të dobët mesatare nga drejtimi verior.

Temperatura e mëngjesit do të jetë reth 15 gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri 31 gradë Celsius.

Lajme të ngjashme

Back to top button