Edhe Hazard më i shtrenjtë se Ronaldo

Ylli i Chelsea, Eden Hazard, vlen më shumë se Cristiano Ronaldo në peshë transferi, sipas CIES Football Observatory.

Raporti, që tregon peshën e 100 lojtarëve më të vlerë në tregun e transferimeve në botë. Nga kjo listë del se transferimi i Hazard vlenë 135.4 milionë euro.

Kjo e vë belgjikasin pas Lionel Messit, transferi i të cilit u vlerësua të peshoj 280.8 milionë euro dhe para yllit të Real Madridit, Cristiano Rolando, që në botën e transferimeve peshon 124.7 milionë euro.

Lista vazhdon me Neymar e Aguerro, ndërsa në dhjetë më të mirët është edhe anësori i Liverpool, që po kërkon largimin nga Anfield Road, Raheem Sterling.

Lajme të ngjashme

Back to top button