United përsëri do e hap qesen për blerje

Manchester Untied kishte shpenzuar rreth 200 milion funte për ta përforcuar skuadrën me lojtarë si: Angel Di Maria, Radamel Falcao, Luka Shaw, Marcos Rojo, Daley Blind dhe Ander Herrera.

Kurse, këtë Louis Van Gaal pritet të shpenzoj më shumë sesa vitin e kaluar (rreth 275 milion euro, këtë e ka zbuluar sulmuesi i kësaj skuadre Robin van Persie.

“United shpenzoi 200 milion euro vitin e kaluar, kurse gjatë kësaj vere ata pritet të shpenzojnë mbi 200 milion euro në mënyrë që ta kemi një skuadër që lufton për titull”, ka deklaruar holandezi.

Lajme të ngjashme

Back to top button