Vuçiq e konsideron Kosovën shtet

Kryeministri i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, me anë të një postimi në Twitter tërthorazi ka pranuar Kosovën si shtet.

Vuçiq ka postuar një foto ku shihen pjesëmarrësit e Forumit Ekonomik të Vjenës të mbajtur në Tiranë.

“Do i kërkojmë BE-së që të i mbështesë projektet e përbashkëta që do lidhin shtetet tona”, ka shkruar Vuçiq në foton në të cilën shihet dhe Mustafa, gjë që nënkupton se ai e njeh atë si përfaqësues të një shteti, në këtë rast Kosovës.

Lajme të ngjashme

Back to top button