Site icon PORTALB

Shabani dhe Seferi për fitore të re të Shkupit (FOTO)

Sundoi në mesfushë dhe shënoi dy gola, Emir Shabani

Edhe pse Shkupi ka shënuar fitore të pastër ndaj Rrufejës, rezultati nuk është i realë, pasi që futbollistët e Nexhat Shabanit nëse do të konkretizon vetëm rastet e pastra do të shënon së paku edhe 3 gola të tjerr.

Vetëm 3 minuta lojë iu deshtë shkupjanëve që të thyjen murin e Rrufesë, për të shënouar golin e parë, ndërsa autor ishte Emir Shabani.
Në minutën e 26-të përsëri në skenë Emir Shabani, i cili shfrytëzoi kromimin e Ernest Osmanit dhe shënoi për 2:0, me të cilin rezultat edhe u shkua në pushim.

Golin e tretë për Shkupin e ka shënuar Erkan Sefer, kur nga këndi krosoi futbollisti i ri i Shkupit që edhe debutoi me ekipin, Blerim Useini, që dërgoi topin te Kallaba, e ky  ktheu topin për Erkan Seferi i cili shënoi kur kishin mbetur edhe 8 minuta deri në fund.

(Momenti kur shënoi golin e tretë Erkan Seferi)

Pas ndeshjes Emir Shabani është shprehur i gëzuar për fitoren, ndërsa golat ia ka dedikuar trajnerit dhe babit të tij Nexhat Shabani, i cili të hënën feston dhe ditëlindjen. “Jam shumë i gëzuar për këtë fitore dhe besoj se edhe tifozët janë ndjerë njëjtë.  Do të doja të shfrytëzoj rastin më që këto gola t’ia dedikoj babit, i cili të hënën feston ditëlindjen”, ka thënë për Portalb Emir Shabani, golashënues i dyfishtë kundër Rrufesë. Tani KF Shkupi në konton e saj ka 19 pikë të tubuar dhe është në mesin e tabelës.

Në ndeshjet tjera edhe skuadra e Vrapçishtit ka vazhduar serinë e rezultateve pozitive. Kësaj radhe të përzgjedhurit e trajnerit Xhengis Rexhep kanë barazuar në Gjevgjeli ndaj Miravcit 1:1.
Fitore të madhe ka shënuar ekipi i Dritës së Bogovinës, që e ka mundur Sileksin me rezultat 1:0, me golin e Valmir Jonuzit në minutën e 39-të. Zajazi ka pësuar në fushë të saj nga Teteksi me rezultat 2:0. / Portalb