Site icon PORTALB

Mourinho e mundi Interin e tij (Video)

Eden Hazard duke uruar golashënuesin Oscar

Chelsea ka mposhtur Interin në International Champions Cup lehtësisht. Djelmoshat e Jose Mourinhos janë treguar të pamëshirshëm ndaj atyre të Walter Mazzarit.

Braziliani Oscar dërgoi në epërsi skuadrën e kaltër të Londrës, para se super talenti belg, Eden Hazard, të shënojë një penallti për të dyfishuar epërsinë e Chelseat.

Kështu mbeti deri në fund. Rezultati i pjesës së parë në lojë doli të jetë përfundimtar, gjë që u pa edhe në lojë, ku Chelsea kishte më shumë se dominimi në ndeshje, e Interi nuk kishte paraqitje për të mbajtur në mend.

Romelu Lukaku i Chelseat kishte edhe disa raste në pjesën e dytë, derisa në anën tjetër Inter u desht të luaj me dhjetë veta, pasi që mbrojtësi Hugo Campagnaro u përjashtua pas ndërhyrjes së keqe ndaj John Terryt.

Rezultati prej 2:0 do të thotë që Chelsea ka vazhduar me rekordin prej 100% fitore në parastinor.

Jose Mourinho, tash do të takohet në gjysmëfinale të këtij turneu me Milanin, që mposhti Valencian ditë më parë, derisa Inter luan me Valencian.