Site icon PORTALB

Renova siguroi fitore me vlerë

Pamje nga arkivi (foto Renova FB)

Pamje nga ndeshja (foto Renova FB)

Renova shënoi fitore kundër Bregallnicës në kuadër të xhiros së gjashtë të Ligës së Parë, ndeshje kjo e luajtur në Stadiumin e Qytetit të Tetovës.

Ishte kjo një ndeshje mjaftë cilësore e të dy ekipeve pasi futbollistët e trajnerit Qatip Osmani e ata të Gjore Jovanvskit gjatë 90 minutave treguan lojë të hapur dhe cilësore duke krijuar shumë raste, por fitorja i takoi ekipit që kishte e donte më shumë fitoren.

Fitoren për Renovën në këtë ndeshje e paralajmëroi Fatjon Jusufi me golin e realizuar në minutën e 27-të. Renova edhe pas golit vazhdoi me lojë të hapur dhe me sulme por edhe kësaj radhe sinë ndeshjet tjera dënimi i erdhi në lojën shtesë të pjesës së parë Mishev arriti që të shënojë në rrjetën e vendasve për barazim të rezultatit në 1:1.

Në minutën 67-të Izair Emini me kokë tundi rrjetin e Gaçevskit dhe ky ishte rezultati i ndeshje, duke i dhënë fitoren Renovës.

Kjo ishte fitorja e dyta e Renovës me çka tashmë ka grumbulluar 8 pikë.

Në ndeshjet tjera Vardari shënoi fitore ndaj Metalurgut me rezultat të thellë 4-1 me golat që i shënuan Asani,Gërnçarov, Grozdanovski dhe Ivanovski, ndërsa golin për vendasit e shënoi Kërstev. Në Kratovë Sileksi dhe Pelisteri i ndanë pikët duke luajtur 1-1. Nesër luhet ndeshja e fundit e xhiros së gjashtë  ku takohen Teteksi dhe Horizonti.
Me 14 shtator, me fillim në orën 16:00, takohen: Shkëndija – Sileksi, Pelisteri – Teteksi, Bregalnica – Rabotnicki, Vardari – Renova, Horizont Turnova – Metalurgu. / Portalb/