Zyrtare: Davutoglu kryeministër dhe kryetar i AKP-së

Ashtu siç u paralajmërua ditë më parë, Davutoglu, 55, do të jetë kryeministri i ri i Turqisë dhe njëkohësisht edhe kryetar i partisë në pushtet, AKP. Ky vendim vjen pasi Erdogani do jetë presidenti i Turqisë prej fundit të këtij viti.

Davutoglu pritet të ushtrojë detyrën e re, prej 28 gushtit, transmeton Portalb.

Lajme të ngjashme

Back to top button